O nás

Sklářská dílna V Záhoří

Naše dílna

Figurky pro vás vyrábíme od roku 2010

Vítejte na stránkách Sklářské dílny V Záhoří. Jsme malá rodinná firma, která se nachází uprostřed krásné přírody v CHKO Jizerské hory. V naší rodině jsme již třetí generací sklářů, která se věnuje ručnímu zpracování skla. Využíváme k tomu techniku, která vznikla na železnobrodsku počátkem minulého století a stala se pro náš kraj tradiční. Jedná se o zpracování skleněných tyček u sklářského kahanu.

 

Tímto způsobem v naší dílně vznikají skleněné figurky, přívěšky, náušnice a originální autorské šperky. K jejich výrobě používáme skleněné tyčky, které se rovněž vyrábějí v Jizerských horách.

Zájemci mohou naši dílnu navštívit, zhlédnout ukázku výroby a odvážnější si i práci u kahanu vyzkoušet. Pro ty, kterým toto řemeslo učaruje, máme připravené kurzy, ve kterých si mohou jednotlivé techniky osvojit.

Kdo nechce tvořit u kahanu, ale touží po tom si něco vyrobit, může navštívit naši tvořivou dílnu. Ta je určená dětem i dospělým. K dispozici je vám zde celá řada sklářských a bižuterních technik (více v sekci tvořivé dílna), díky který si můžete vyrobit vlastní náramek, náušnice, přívěšek či nějakou složitější ozdobu. Technikou gravírování a malování skla si můžete ozdobit skleníčku nebo vánoční ozdobu. Další z možností je technika jednoduchých vitráží – Tiffany.

 

Kontaktujte nás:

Adresa

Sklářská dílna

V Záhoří 14, 468 51 Smržovka

Kontakt

+420 724 121 937

sklarskadilna@vzahori.cz

  • Facebook

V případě potřeby nám můžete poslat zprávu

© 2020 vytvořil Pavel Hartl.